Ѕвездите на „Медена земја“ на црвениот тепих на Оскар

Ѕвездите на „Медена земја“  на црвениот тепих на Оскар

Екипата на „Медена земја“ (Honeyland) зачекори на црвениот тепих на Оскар 2020.

Протагонистката Атиџе Муратова, режисерите Тамара Котевска и Љубо Стефанов, кинематограферите Фејми Даут и Самир Љума и продуцентот и монтажер Атанас Георгиев гордо позираа пред фоторепортерите.

„Медена земја“ (Honeyland) не освои златна статуетка, но освои милиони срца низ целиот свет.