Жените полудеа по него

Жените полудеа по него

Откако светот е воодушевен од 41-годишната Лура Хсу од Тајван, која изгледа два пати помлада од што е, од неодамна на интернет се појави нова ѕвезда.

"Don't just be Good to others, be good to yourself too" 😂👌👍 – 13th Jan 22:45

A post shared by CHUANDO (@chuando_chuandoandfrey) on

Станува збор за азијскиот манекен и фотограф Чуандо Тану кој има дури 50 години, а изгледа како млад дечко.

Тоа го докажува и неговиот профил на инстаграм на кој се наоѓаат секси фотографии на неговите мускули, како и преубавото лице на кое нема видливи брчки.

Чуандо тврди дека постои тајна за младоста, но истакнува дека неговите редовни тренинзи имаат влијание за добриот изглед, а додаде и дека сака да јаде луто пилешко.

"Don't Give Up Just Because Things Are Hard" #justdoit 😝 #GoodMorning 👍☀️

A post shared by CHUANDO (@chuando_chuandoandfrey) on