Ждрепка за ЛШ-Јунајтед на мегдан против Барселона!

Ждрепка за ЛШ-Јунајтед на мегдан против Барселона!

Реприза на финалето од пред 10 и 8 години ќе имаме можност да гледаме во четвртфиналето од Лигата на шампионите оваа сезона.

Манчестер Јунајтед ќе игра со Барселона, првпат по 2011 година и ќе има можност да им се одмазди на каталонците за двата порази.

ДВОЈКИ
Ајакс – Јувентус
Ливерпул – Порто
Тотенхем – Манчестер С.
Манчестер Ј. – Барселона