Згодната Доминиканка е егзотичната убавица која ја баравте

Згодната Доминиканка е егзотичната убавица која ја баравте

Анабела Караско е родена на 27-ми февруари 1994 година во Доминиканската Република, а веќе долги години живее и работи во Мајами.

Таа е модел на сопствената линија на спортска облека и е една од најпознатите лица на социјалните мрежи.

Во 2012 година се појави во спотот за песната “Young & Gettin” на американскиот рапер Мик Мила, по што доживеа слава на тој континент.

Анабела за себе вели дека е амбициозна и секогаш подготвена за забава. Вели дека желба и е да стане супермодел, а исто така е отворена за сите видови на моделинг, спортови и модните писти.

Нејзиното доминиканско потекло е “виновно” за раскошното тело и егозтичниот изглед, а со гордост ја покажува својата убавина на Инстаграм.