Заврши сезоната за Џоковиќ

Заврши сезоната за Џоковиќ

Најдобриот тенисер во светот во моментов Новак Џоковиќ по настапаот на УС ОПЕН и проблемите со рамото поради кои го предаде мечот против Вавринка, изгледа е многу сериозна.

Според Џон Мекинро, тениската легенда, Џоковиќ ќе биде аут до крајна сезоната.

„Мислам дека нема да го гледаме Новак Ѓоковиќ до крајот на сезоната“, изјави Мекенро.

Во овој момент е неизвесно колку време ќе трае паузата за Ѓоковиќ, а медиумите се надеваат дека ќе може да се врати до завршниот турнир во Лондон.