За ваков гардаробер сонува секоја жена

Бидејќи со години е во модата, супермоделот Синди Крафорд знае што е добар стил, и посвети посебно внимание на уредување на нејзината гардероба.

Еден од најуспешните модели Синди Крафорд за време на нејзината долга кариера имаше можност да носи модели од најпознатите дизајнери.

Таа сé уште ги чува некои од култните дезени и го издвои белиот фустан со потпис на Џон Галијан, кој го носеше на својата свадба со Рандерс Гербер како најомилена.

Во следното видео можете да видите како изгледа плакарот на една манекенка.