Војвотката Кетрин во летен фустан со точкест принт

Војвотката Кетрин во летен фустан со точкест принт

38-годишната сопруга на принцот Вилијам се појави во црно-бел фустан со точкест принт од дизајнерката Емилија Викстед.

На лансирањето на дигитална платформа, модниот избор, британската војвотка го надополни со еспадрили на плута.