Војвотката Кетрин преубава во розово со семејството за роденденот на кралицата

Војвотката Кетрин преубава во розово со семејството за роденденот на кралицата

Британското кралско семејство од балконот на својот дом, Бакингемската палата ја набљудуваше прославата по повод роденденот на кралицата Елизабета.

Роденденот на кралицата

Војвотката Кетрин со широка насмевка ја проследи церемонијата „Trooping the Colour“ покрај двете мали дечиња и принцот Вилијам.

Роденденот на кралицата

Облечена во розова креација од Александар МекКвин, 35-годишната сопруга на Вилијам ги забавуваше принцот Џорџ и принцезата Шаролот додека траеше воздушниот спектакл.

Роденденот на кралицатаРоденденот на кралицатаРоденденот на кралицатаРоденденот на кралицатаРоденденот на кралицатаРоденденот на кралицатаРоденденот на кралицатаРоденденот на кралицата