Војвотката Кетрин,дама во темнозелен стајлинг

Војвотката Кетрин,дама во темнозелен стајлинг

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се во официјална посета на приморскиот ресорт Блекпул.

Кралската двојка прво се упати кон Кулата Блекпул, каде се запозна со поновата историја и проблемите на градот.

37-годишната војвотка од Кембриџ носеше темнозелено палто од Sportmax над кошула-фустан од Мајкл Корс. Нејзиниот стајлинг вклучуваше и црни чизми од Ралф Лорен и чантичка од брендот Manu Atelier.