Војвотката Кејт во кратко фустанче и одлично и стои

Војвотката Кејт во кратко фустанче и одлично и стои

Откако стана дел од кралското семејство за Кејт Мидлтон (35) почнаа да важат строги правила за облекување. До сега таа се појавуваше во здолништа и фустани под колената, но изгледа тоа и здосади.

Таа стана стилски пример за жените ширум светот.

Секогаш беспрекорно облечена, елегантна, насмеана и секогаш во согласност со кралските правила, пишува Стил.

Кејт се појави во мини црвен фустан дополнет со женствени чевли од брусена кожа.