Во луксузниот дом на дизајнерот Карл Лагерфелд

Во луксузниот дом на дизајнерот Карл Лагерфелд

Карл Лагерфелд го објави за продажба својот дом во Хамбург, Германија. Луксузната вила на врвниот дизајнер, кој стои на чело на модната куќа Шанел, се продава за 10 милиони евра.

Имотот се протега на 12.140 m2. Куќата била изградена во 1920 година, а содржи три спални соби, огромна дневна соба, приватна библиотека и прекрасен поглед кон реката Елба.