(Видео) Премиера: Calvin Harris, Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean – Feels

(Видео) Премиера: Calvin Harris, Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean – Feels

Како што е и порано најавувано, Кети Пери го зададе последниот удар на Тејлор Свифт така што одма по објавувањето на албумит Witness, сними нова песна и тоа во соработка со нејзиното поранешно момче Келвин Харис.

На нив во оваа летна песна им се придружија Фарел Вилијамс и Биг Син. Во новиот хит Feels се појавуваат толку познати музичари, а сепак тема на разговор на овој спот е косата на Кети Пери.

Фановите се запрашаа зошто Кети стално носи долги перики во различни бои во спотовите.

🤤 FEELS VIDEO COMING IN 3 HOURS 🤤@calvinharris @pharrell @bigsean

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

Па додека се огласи Пери уживајте во Feels.