Вељко Ражнатовиќ испрати моќна порака за Божиќ

Вељко Ражнатовиќ испрати моќна порака за Божиќ

Вељко Ражнатовиќ, Божиќ традиционално го прославува во својот дом заедно со своето семејство, но и со свршеницата Богдана Родиќ.

Парот заедно го дочекаа најголемиот христијански празник, а синот на пејачката испрати и моќна порака преку својот Инстаграм профил, по повод празникот.

„Православни браќа, оваа година нека ви донесе среќа, пари и исполнети соништа и она што е вистински важно, здравје. Среќна 2019 и среќни празници од семејството Ражнатовиќ“, порача Вељко.