Убавата Жаде денес има 42 години и изгледа одлично

Убавата Жаде денес има 42 години и изгледа одлично

Пред повеќе од една деценија, бразилската серија „Клон“ беше будно следена од македонската публика, која беше жедна да впие што повеќе капки од љубовта помеѓу Жаде и Лукас.

Актерката Џована Антонели, која влезе во улогата на Жаде, денес има 42 години и сè уште изгледа фантастично. Антонели е мајка на три деца и констинуирано нижи договори со бројни козметички и модни брендови.

Илјадници комплименти пристугнуваат на нејзина адреса поради одржаниот, младешки изглед.

Пред да биде протагонистка во „Клон“, Антонели две години беше во брак со бизнисменот Рикардо Медина, од кого официјално се разведе во 2002 година.

За време на снимањето на популарната серија, Џована се вљуби во својот колега Мурило Бенисо, кој го глумеше Лукас, и заедно имаат еден син. Парот се раздели во 2005 година.

По неколку неуспешни врски и една раскината свршувачка, Антонели денес е во брак со Леонардо Ногуера, со кого има 8-годишни близначки.