Црвениот фустан секогаш во мода

Црвениот фустан секогаш во мода

Оваа сезона е во знакот на црвената боја, а таа и онака е популарна меѓу холивудските дами.

Привлекува внимание, влијае на самодовербата, елегантна е, ефектна и отсекогаш била симбол на моќ и престиж.

Во црвени фустани уживале и со внимание пленеле дамите како што се Марлин Монро, Одри Хепберн, супермоделот Синди Крафорд, Леди Дијана, во неа уживаат Блејк Лајвли, Џиџи Хадид и Мишел Обама.