Цеца на сите им покажа колку таа и нејзината ќерка си потсетуваат една на друга

Цеца на сите им покажа колку таа и нејзината ќерка си потсетуваат една на друга

Како старее, Анастасија Ражнатовиќ се почесто добива комплименти дека потсетува на својата мајка Цеца.

А колку навистина личат, покажа и српската пејачка на социјалните мрежи.

Таа на Инстаграм објави колаж во кој ја споредува својата фотографија и таа на нејзината ќерка. Сличноста е толку очигледна што е тешко да се одлучи на која страна позира Цеца, а на која Анастасија.

Близначки – кратко искоментира пејачката под фотографијата.

Двете дами од фановите добија голем број на комплименти, а некој забележаа дека Анастасија сепак наследила и нешто од нејзиниот татко Жељко.

 

Bliznakinje! 😂❤️ @raznatovicanastasija

A post shared by CECA (@craznatovic_official) on