Трик за отстранување на митесериите

Трик за отстранување на митесериите

Време е на прав начин да ги остраните црнките од лицето и тоа со помош на овој трик..

Блогерката за убавина Суки Ман, на својот Инстаграм профил покажа како можете да се ослободите од црнките кои постојани се појавуваат на Вашето лице. Сè што Ви е потребно е чиста крпа и конец за заби.

Прво крпата потопете ја во врела вода и нанесете ја на лицето. Држете ја 5 минути за да можат порите добро да се отворат и полесно да се отстранат митесериите.

Потоа, со конецот за заби и малку притисок поминете низ носот. Веднаш ќе забележите како црнките остануваат на конецот.

Со третиот чекор, дополнително ќе го дезинфицирате Вашето Лице. Течност за исплакнување на устата. Нанесете го на памук и нежно тапкајте на носот.

🔪DIY trick using disposable floss picks and mouthwash. This trick helps to extract whiteheads and blackheads. This hack definitely works❗️If you try it, tag me 🤗 ♥️ ___________ ◾️All you need is a hot towel, floss pick, and toner. ___________ 1️⃣Take a towel and place it in hot water. Take the towel out and make sure it isn’t too hot. Also, make sure that the area is clean and place the towel on the problem area so that the heat will open up the pores. Do this for about 5 mins or so. 2️⃣Take the disposable floss pick and drag it in a scraping motion. This option is cheaper and less likely to scar you than using a metal extractor. Be sure to not over do it. 3️⃣When finished, rinse the area with a mild cleanser. 4️⃣Follow up with a toner (you can use rose water, mouthwash, or your regular toner.) ❗️If you have really sensitive skin don't use mouthwash or do a patch test first. 5️⃣Be sure to moisturize your nose after applying the toner. ———– Tag your bestie ♥️ 👻SNAPCHAT: A_LLURE7 _____________ @hudabeauty @monakattan @alyakattan #hudabeauty #hairmakeupdiary #facemask #skincare #makeuptutorial #fashionarttut #laurag_143 #sukhimann_ #instadaily #instalike #instamood #instafashion #chico #fashion #instamakeup #indianvlogger #indianblogger #desibeautyblog #hudabeauty #allmordernmakeup #melformakeup #hypnaughtymakeup #inssta_makeup #makeupfanatic1 #brian_champagne #makeuptutorial #shimycatsmua #fakeupfix #associationofbeauty #hairmakeupdiary #liveglam #laurag_143 #brian_champagne

A post shared by Sukhi Mann 🇮🇳 🇺🇸 (@sukhimann_) on