Тревис Скот ја опсипа Кајли Џенер со рози

Тревис Скот ја опсипа Кајли Џенер со рози

Денот на вљубените дојде малку порано за Кајли Џенер. 

WEST HOLLYWOOD, CA – OCTOBER 12: TV personality Kylie Jenner arrives at Cosmopolitan Magazine’s 50th Birthday Celebration at Ysabel on October 12, 2015 in West Hollywood, California. (Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Милијардерката објави видео на Инстаграм, каде што се пофали со уште еден романтичен гест на Тревис Скот.

View this post on Instagram

hell of a way to end the night 🌹♥️

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Во клипот што е снимен со песната на раперот “Пекол на ноќта” во позадина, можете да го видите домот на 21-годишната убавица. Полн со илјадници црвени рози. Цвеќиња и запалени свеќи се поставени на скалилата, дневната соба, трпезаријата и ходниците.

Кајли истакна дека е пријатно изненадена од невообичаен начин на кој што ја завршила својата вечер. Меѓутоа, таа не разјаснила колку рози има во нејзиниот дом, што дефинитивно ќе мириса на љубовта во следните неколку дена.

Ова не е првото такво изненадување што Скот го прави за неговата сакана. Минатиот месец, Џенер сподели друго видео со убави цвеќиња.

Кајли, која стана мајка во септември оваа година, повеќе пати споделувала дека малата Сторми е еден од најголемите подароци кои изведувачот ѝ ги дал.