Тјара Бенкс конечно го покажа своето лице без грам шминка!

Тјара Бенкс конечно го покажа своето лице без грам шминка!

Тјара Бенкс, 40-годишнаta манекенка на својот “Инстаграм“ профил објавила фотографија на којашто нема ниту грам шминка.

Преубавата Тјара Бенкс веќе со години ја води популарната емисија “Американски топ модел“. Манекенката е позната по своите гламурозни изданија, а сосема е реткост да ја видиме нејзината природна убавина.

Сепак, овој пат поранешниот топ модел решил да го одмори своето лице од тешката шминка и на светот да му ја покаже својата природност.

Без пудра, без хајлајтер, кармин и сенка, Тјара изгледа многу негувано и убаво.

First pic from my #glamping vacation. More tomorrow. ?

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks) on