Тина Тарнер сподели искрени детали за својот живот

Тина Тарнер сподели искрени детали за својот живот

Музичката легенда Тина Тарнер во едно интервју во етерот на CBS News, искрено го коментираше самоубиството на својот син, врската со нејзиниот сопруг и здравствените проблеми.

79-годишната пејачка откри дека според неа причината 59-годишниот нејзиниот син Крег да се застрела минатиот јули била осаменоста.

“Мислам дека Крег е осамен и тоа го натера да донесе таква одлука. Имам многу негови слики за да се насмевнам и верувам дека сега е на подобро место “, рече Тина.

Емоционалната траума на загубата на нејзиниот син не е единствената болка што дивата ја доживеа во последниве години. Таа претрпе срцев удар, има рак, а нејзините бубрези откажаа. Тарнер рече дека нејзиниот 63-годишен сопруг, Ирвин, бил толку загрижен што ѝ понудил да ѝ донира еден од неговите бубрези за да се справи, но таа одбила.

“Најпрво кажав ДА, но потоа реков:” Драг, ти си млад и јас сум стара “. На крајот, сепак, нејзиниот бубрег беше трансплантиран.

Тарнер, кој има швајцарско државјанство и живее во Цирих, се омажила со Германецот пред 6 години. Ѕвездата, исто така, има многу долг брак со Ајк Тарнер, кој ја употребил како боксерска вреќа.

“Кога Ајк ме замоли да се омажам за него, знаев дека има скриени мотиви. Но, морав да прифатам, инаку би била битка. Тоа не беше мојата свадба од соништата”, рече пејачката и додаде дека се уште реагира доста емотивно, кога зборува за бракот со музичкиот продуцент.

“Тоа е емотивно затоа што прво беше добар кон мене. Потоа стана агресивен и суров, бидејќи зависеше од мене. Ова не му се допадна, а јас не сакав да се спориме, бидејќи секогаш резултатот беше расцепена усна, посинето око, скршен нос или ребро ” си спомнуваѕвездата.

На крајот, таа успеа да излезе од овој токсичен брак и да направи неверојатна кариера со над 200 милиони продадени албуми. Тарнер се пензионираше во 2007 година и се зарече дека нема да биде на сцената.

“Дојдов во авионот, земав длабок здив и реков:” Завршив “. Почувствував дека ова е крај, и мило ми е што го оставив и отидов дома “, додаде Тина.