The Pussycat Dolls се враќаат на сцена

Еден од бендовите кои го сочинуваат секси девојки конечно по 10 години се собира повторно. Според досегашните и нформации, желбата за повторно започнување со еење на познатата група било планирано и порано, но проблем била познатата Никол Шерцингер која одбивала да се врати назад.

Но, според информациите кои излего во јавноста таа се согласила да пее за милионски договор.

Никол Шерзингер, Мелоди Торнтон, Кимберли Вајат, Ешли Робертс, Кармит Бачар и Џесика Сатом треба да тргнат на голема светска турнеја, а девојките ќе го потврдат тоа и официјално ќе го објават во периодот кој следи.