Тетоважата на Меси е романтична или навредлива?

На прв поглед тетоважата посветена на сопругата Антонела Рокучи е прилично романтичен гест, но проблемот се јавува кога гледате каква тетоважа е во прашање.

Vacaciones !!!! Nada más lindo que vos .. te amo

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата Меси неодамна се ожени, и сега тој одлучил да го претстави својот необичен љубовен гест на неговата нова сопруга.

Ги истетовира усните на сопругара на работ над неговата интимна област.

Фановите веднаш го нападнаа дека таква тетоважа е несоодветна и навреда на женскиот род, а особено им засмета што се пофали со неа на социјални мрежи.