Тејлор Свифт ја објави новата песна

Тејлор Свифт ја објави новата песна

Тејлор Свифт ја објави третата песна од новиот албум „Lover“.

29-годишната пејачка со синглот „The Archer“ го промовира својот седми студиски албум, кој ќе биде пуштен во продажба на 23 август.