Дефинитивно ќе пробаме!

Домашен напиток против настинката

Студената сезона веќе започна, па можете да забележите дека насекаде околу вас има се повеќе затнати носеви, кивање и кашлање.…

Баш интересно..

Електрична Vespa во 2018-та

Стариот италијанскиот производител на мотоцикли и на класичната Vespa,Piaggio Group, го претставија иницијалниот дизајн и детали за комплетно електричната варијанта…

Браво..

Бразилецот Етеро со неверојатен погодок ( ВИДЕО )

Претходнава ноќ во се одиграа неколку мечеви во најсилниот бразилски шампионот со тоа што дефинитивно потегот на денот му припадна…

Ама вика дека...

(Видео) Во Русија пензионерка освои 7 милиони евра на лотарија

Руска пензионерка Наталија Власкова (63) освои половина милијарди рубљи одоносно 7,2 милиони евра на лотарија, што е најголемата добивка во…

Е убава е!

20-годишна студентка по медицина од Индија победи на „Мис на светот“

118-те убавици кои учествуваа во трката за посакуваната титула на натпреварот за убавина, кој се одржа во Кина. Убавицата, која…

Дваесет мали туристички градови во светот

Повеќе од 300.000 читатели на престижниот американски магазин за животен стил Condé Nast, посветени на патување, избраа топ 20 мали…

Синди се пофали

За ваков гардаробер сонува секоја жена

Бидејќи со години е во модата, супермоделот Синди Крафорд знае што е добар стил, и посвети посебно внимание на уредување…

Интересно

Запознајте го 3 годишниот географски феномен

Познавањето на државите низ целиот свет и нивните знамиња се подразбира како општо знаење кое би требало секој од нас…

Напредна нација..

Во Дубаи успешно е тестирано првото летачко такси!

Дубаи дефинитивно ќе се најде на врвот за една од најразвиена држава во регионот кога пред неколку дена таму било…

Екстра

Дали сте знаеле дека овие познати личности се посвоени?

Ви откриваме кој познати личности биле посвоени, а веруваме за многу од нив не сте знаеле.   1. Jenna Ushkowitz 2. Jamie…