Креативно

Ја спои љубовта кон природата и фризурите

Урсула Гоф ја комбинирала љубовта кон природата и фризурата и почнала да ја бои косата инспирирана од најубавите предели на…

Заслужено

Нејзината фотографија освои највеќе лајкови на инстаграм во 2017 година

Откако дознавме кои се најпопуларните луѓе на Instagram, тимот зад оваа глобална мрежа открил чија фотографија има освоено најмногу лајкови…

Меланија претседателскиот дом го претври во бајка

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, се пофали со новогодишната декорација на Белата куќа, која беше претворена во бајка. ?❤️…

Ова се најпопуларните ѕвезди на Instagram

Instagram ја објави листата на најпопуларни луѓе на оваа социјална мрежа. Сосема очекувано, првото место дојде кај кралицата на социјалните…

премногу поучна..

Тајните за успех на Опра Винфри

Водителка, глумица и продуцентка Опра Винфри е една од највлијателните жени на светот преку сопственото ТВ шоу каде успеа да…

Се поголем тренд

Оваа русинка има најтенок струк

Оваа русинка се претставува како “likekate” на Instagram, и има повеќе од 170.000 следбеници, а во нејзиниот профил се опишува…

Сонот да стана жива кукла, ја претвори во ова

Шведскиот модел сака да изгледа како цртаниот лик на Џесика Ребит, и досега потрошила речиси половина милион долари на разни…

Прв пат лет без слетување, долг 17 часа и 20 минути

Австралиската авијациска компанија Квантас (Qantas) во својата понуда има некои од најдолгите летови во светот. Нејзините авиони сигурно мора да…

одлични идеи..

Здрави оброци за зголемување на енергијата

Покрај стимулансите како пијалоците кои содржат кофеин, исто така и храната игра голема улога во одржување на нивото на енергија…

Модно промашување

Нити згодното тело не ја спаси од лошите критики

Хелен Бригс е позната личност на МТВ во Британија. Но, исто така, девојката која впечатливо и неизбришливо остава трага каде…