Ммм што ќе кажете жени?

Најсексапилниот македонски машки календар за 2018

Секоја година се актуелни календарите со провокативни фотографии на секси девојки кои ги красат работни маси, ѕидови и возила на…

Исто како да вежба

Фитнес трудницата е сега е опуштена мајка

Нејзината бременост беше постојано набљудувана од светските медиуми. До последниот ден од бременоста, фитнес инструкторката Сара Стејџ беше мета на…

ммм вкусно и здраво

Моќните придобивки на бразилските ореви!

Она што секогаш треба да го имате во вашиот дом се бразилските ореви кои се богати со минерали и витамини,…

Гигантски задници

Најпознати лажни задници

Иако одбиваат да признаат дека тие биле подложени на естетска хирургија, доволно е да се споредат сликите “пред и потоа”…

Овие манекенки владеат на Instagram

Ова е листата манекенки кои владееле со Instagram во 2017 година. 1. Кендал Џенер – има неверојатни 83,7 милиони следбеници…

Интересно

7 причини зошто е прекрасно да имате постара сестра

Секако дека секој ќе има свое мислење за тоа дали е подобро да се биде помала или постара сестра, но…

Згодната украинска тенисерка на насловна страна без гаќички

Украинската тенисерка Елина Свитолина прифати да се фотографира без гаќички за еден машки магазин во Украина, а наместо само во…

Младата пејачка заборави на блицовите, па покажа малце повеќе

Поп-пејачката Селена Гомез се појави на еден настан во Лондон. Иако сакаше да изгледа елегантно во црно, блицевите на камерите…

Инстаграм ја објави листата на 10 најпосетувани градови во 2017

Седум години по започнувањето на Instagram, оваа социјална мрежа успеа да привлече 800 милиони корисници. Во средата, компанијата објави листа…

10 најелегантни места во светот

Заландо ја претстави листата на 80 најелегантни градови во светот, составена од љубители на архитектурата, уметноста и модата. Градовите се…