Провокативна слика на Ирина Шајк која го стресе интернетотФото Стории
Совршена е од секој агол

Провокативна слика на Ирина Шајк која го стресе интернетот

Kако руската манекенка Ирина Шајк изгледа непосредно по нејзиното породување ? Имено таа и нејзиниот партнер, холивудскиот актер Бредли Купер, неодамна…

Погледнете го новиот кул трејлер за “Guardians of the Galaxy”Музика и филм

Погледнете го новиот кул трејлер за “Guardians of the Galaxy”

Доцна синоќа за време на шоуто на водителот Џими Кимел, актерот Крис Прат реши да ја изненади публиката со нешто…

9 животни проблеми на слободните девојкиЖивот

9 животни проблеми на слободните девојки

Да се биде сингл девојка во 21 век не е воопшто лесно. Талентираната илустраторка од Романија, Касандра Калин, на смешен…

Што се случува кога пејачката Кеша дури три пати го замолува познатиот комичар дали може да го прегрне?Шоу бизнис и трач

Што се случува кога пејачката Кеша дури три пати го замолува познатиот комичар дали може да го прегрне?

Некои познати личности едноставно не сакаат странци да ги гушкаат во јавност, а тоа го покажа и познатиот комичар Џери…

Tiffany&Co: елеганција во архитектурата#Убав живот

Tiffany&Co: елеганција во архитектурата

Зградата на “Tiffany&Co” е во срцето на сите Њујоркчани и е вистински синоним за елеганцијата на овој град. Зградата е…

Наоми Кембел и понатаму освојува погледиМода и убавина

Наоми Кембел и понатаму освојува погледи

Во рамките на модната недела во Монте Карло, заводливата Наоми Кембел зрачеше со елеганција и префинетост на гала вечерата. 47-годишниот…

Каде оди салото кога слабееме?Живот

Каде оди салото кога слабееме?

Дали некогаш се прашувате што се случува со салото кога ќе ги изгубиме килограмите? Салото со слабеењето разбива на вода…

Кои актери ќе ги видиме во Mamma Mia: Here We Go Again?Музика и филм

Кои актери ќе ги видиме во Mamma Mia: Here We Go Again?

„Mamma Mia: Here We Go Again“ ќе ја доживее својата премиера за една година, а најновите вести се дека и…