Дали ви е потребна детокс диета?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Дали ви е потребна детокс диета?

Детокс диетите станаа толку популарни што речиси и да не познавам човек што не пробал да практикува некоја од нив…

Што си подаруваат меѓу себе во кралското семејствоЗанимливости
Не е така лошо

Што си подаруваат меѓу себе во кралското семејство

Кралското семејство за Божиќ има традиција да се качува на вага. Меѓутоа, ова не е единствена чудна работа која се…

„Диор“ новогодишно го украси парискиот бутикЗанимливости
преубаво

„Диор“ новогодишно го украси парискиот бутик

Подготовките за новогодишните празници се во тек кај модната куќа „Диор“, што се забележува и од украсувањето на главниот бутик…

Лондон наскоро ќе добие нова кула висока 305 метриЗанимливости
Tulip Tower

Лондон наскоро ќе добие нова кула висока 305 метри

Лондон наскоро ќе добие нова кула висока 305 метри што е замислена во форма на огромно лале, па ќе се…

Фарук Џејмс e вистински хит на инстаграм поради неговата косаЗанимливости
Пресладок

Фарук Џејмс e вистински хит на инстаграм поради неговата коса

Фарук Џејмс има 6 години и доаѓа од Лондон, а кога неговата мајка му направила Инстаграм профил имал само 2…

Четири теми за кои треба секојдневно да разговарате во врскатаЗанимливости

Четири теми за кои треба секојдневно да разговарате во врската

Она што е најважно за вашата врска и однос со партнерот е всушност здравата комуникација. Разговор за следните четири теми…

Идеалното поткровје дизајнирано за модерните мажи#Убав живот
Идеално модерно

Идеалното поткровје дизајнирано за модерните мажи

Традиционалната зграда во Монтреал, Канада, неодамна била претворена од пожарникарска станица во стамбена зграда. Архитектот Манон Белангер го прифатил предизвикот…

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт#Убав живот

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт

Добро познатиот бренд „Pastel”, кој веќе 10 години беше познат како одлично место за вкусен појадок, заедно со реномираниот шеф…

Футуристичка зграда на Фејсбук за една милијарда долариЗанимливости
Импресивно!

Футуристичка зграда на Фејсбук за една милијарда долари

Дата центарот на Фејсбук во Азија ќе биде сместен во футиристичка зграда во Сингапур која ќе има 11 катови и…

Најтоплата планета досега е Kelt-9b на која се топи железо и титаниумЗанимливости
дали само кај нас има живот?

Најтоплата планета досега е Kelt-9b на која се топи железо и титаниум

Научниците од универзитетите во Берн и Женева ја открија најтоплата планета на чија површина температурите надминуваат 4.327 Целзиусови степени. Во…