Како пресликани

Познати мајки и ќерки кои личат како сестри

Како мајка во раните дваесетти години има свои предности. Покрај генерациската блискост, може да се мисли дека сте постара сестра…

Интересна замисла!

Патики отпорни на пиво?! Adidas докажа зошто е на врвот!

По повод одржувањето на Октоберфест, тим на компанијата за спортска опрема Адидас произведе патики отпорни на пиво специјално за познатиот…

Интересно

Нов трик за вадење на дамки од шминка

Колку пати ви се случило додека се спремате набрзина да ја исфлекате својата облека со пудра или руменило и поради…

Корисно

Комбинации на шминка со која нема да погрешите каде и да се појавите

Следниве 7 комбинации се одличен пример за шминка со која не можете да погрешите каде и да се појавите. 1.…

Здраво тело - здрав дух

Здрави грицки кои ќе ве доведат до витко тело

Грицкањето помеѓу оброците често е најголемиот виновник за појавата на вишок килограми кај луѓето, а доколку се обидувате да ослабете…

Совршени

Најживописните улици на Земјата

Додека во некои градови постојат обични и тмурни градби, некои области се збогатени со фасади во боите на виножитото што…

Одличен избор

Десет филмови од 2007 година кои го обележија 21 век

Некои од најкритичните и највлијателните филмови на 21 век беа создадени во 2007 година, пишува ју ес еј тудеј. Оваа…

Ги замолче сите

Вака им врати 5 годишно девојче на навредите за нејзината тежина

Децата со проблеми со дебелината најчесто се насочени кон насилство од врсници. Сепак, оваа девојка покажала дека знае како да…