Вистински сопруг

Овој маж ги расплака сите гости на свадбата

Свадбите се секогаш убави, но често во текот на свеченоста знаат да се случат и неочекувани работи. Кога матичарот го…

Секогаш убава

Трансформацијата на Бијонсе низ годините наназад!

Бијонсе е долго време навлезена во шоу бизнисот и несомнено е една од оние ѕвезди кои поминаа низ најразлични трансформации…

Ред си е ред..

Бизарни правила во Дизниленд!

И најбајковидното место на светот има свои правила кои управата бара да бидат почитувани, а и логично за место какво што…

Зграда која не смееше да се посети 500 години

Венеција секојдневно ја посетуваат над 60.000 туристи, па се чини дека нема ништо ново што може да се открие. Сепак,…

Фотките го потврдија тоа

Оваа манекенка тврди дека го има најдобриот задник

Манекенката Сара Андревуд стана позната на Instagram, благодарение на сексипилните фотографии на кои нема облека на себе. 33-годишната Сара со…

Погледнете во напуштениот забавен парк во Јапонија

Тематскиот парк Димленд во Нара, Јапонија, беше изграден на моделот на Дизниленд. Дримленд беше отворен во 1961 година, и беше…

Екстра

Направете чизми кои го освоија светот

Поголемиот дел од славните дами ги поседуваат овие чизми во својот ормар, а блогерките најдоа креативен начин да ги направите…

Да или Не?

Ваков модел на чизми сеуште не сте виделе

Познатата модна куќа Balenciaga се прослави со лансирањето на необичните модели на чевли. Дали и овие ќе бидат хит? После минатогодишниот…

Интересно

Брзо и лесно направете романтична круна плетенка

На прв поглед круна од плетеннки изгледа како нешто многу комплицирано за правење. Сепак, Сузан Хендрикс докажува дека оваа фризура…

Интересни факти

Дали спиењето во чорапи е добра или лоша идеја?

Додека многу луѓе обожаваат да спијат во чорапи, за други тоа претставува нешто незамисливо. Експертите тврдат дека постои добра причина…