Предлог три коктели кои ќе ве загреат оваа есенЖивот

Предлог три коктели кои ќе ве загреат оваа есен

Коктелите секогаш нудат поинаков вкус од вообичаеното, па се омилен кај многумина. Иако се сметаат за летни пијалоци, коктелите исто…

Дестинации совршени за краток есенски туризамЖивот

Дестинации совршени за краток есенски туризам

Летото и сезоната на годишните одмори одамна заврши, но доколку сте еден од оние среќници на кои им преостанале уште…

Постои ли навистина криза во средните години кај мажите?Живот

Постои ли навистина криза во средните години кај мажите?

Кризата во средниот живот е изговор (или објаснување) за сите „глупости“ што ги правиме кога достигнуваме одредени векови. И луѓето…

По отказ, со крената глава!Живот
4 чекори за прифакање на состојбата

По отказ, со крената глава!

Не е попусто кажано дека по отказ на човек му е потребна ментална сила да издржи. Оптеретени сте со страв…

Стресот и балансот помеѓу амбицијата и можноститеЖивот
Совети како полсено да го надминете стресот

Стресот и балансот помеѓу амбицијата и можностите

  “Не треба да се повлекувате во себе, затоа што тоа предизвикува стрес, и треба да избегнувате да јадете големи…

Ручек за само 15 минутиЖивот

Ручек за само 15 минути

За сите жени кои поради преголеми обврски имаат проблем да направат ручек за свото семејство. Знаеме дека е премногу напорно…

Моќен сок кој помага во намалување на килограмите и врши детоксикација на телотоЗдравје и Фитнес
пробајте!

Моќен сок кој помага во намалување на килограмите и врши детоксикација на телото

Овој напиток има богат состав на хранливи намирници, витамини, влакна и минерали, а еве како да го направите сами… Сокот…

Во Скопје се забележуваат чудни појави: огромни сенки, стапалки и витезиЖивот

Во Скопје се забележуваат чудни појави: огромни сенки, стапалки и витези

Деновиве неколкумина во Скопје забележале иста појава, а тоа се огромни сенки како поминале над нив, други пак забележале огромни…

Приказната на еден Македонец, која малкумина ја знаат: Се родил во авион и добил доживотно бесплатни картиЖивот

Приказната на еден Македонец, која малкумина ја знаат: Се родил во авион и добил доживотно бесплатни карти

На 13 февруари 1978 година, за време на летот Б-707 од Југославија до Австралија, Марија Тодева од Македонија се породила…

15 видови на храна со висока содржина на протеиниЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

15 видови на храна со висока содржина на протеини

Без разлика каква исхрана практикувате, протеините се неизбежни макронутриенти ако сакате да го одржите вашето здравје, да го контролирате апетитот и да…