Еве како безбедно да се возите во автомобил во време на пандемија?Занимливости

Еве како безбедно да се возите во автомобил во време на пандемија?

Возењето со едно или повеќе лица во автомобил е една од најризичните работи што можете да ги направите кога станува…

Се најавуваат две нови сезони од ”La Casa De Papel”Музика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ

Се најавуваат две нови сезони од ”La Casa De Papel”

Хит серијата ”La Casa De Papel” на Netflix, позната и како ”Money Heist”, е една од најпопуларните серии на денешницата, а…

MANGO со нов проект “Life in Bloom”Мода и убавина

MANGO со нов проект “Life in Bloom”

Во обид да го врати ентузијaзмот во нашите животи и со позитивни мисли да го започнеме новото поглавје, Mango ја…

Ем-ти-ви наградите одложениМузика и филм
СЕ ОЧЕКУВАШЕ

Ем-ти-ви наградите одложени

Филмските и ТВ награди на Ем-ти-ви беа одложени на неопределено време поради пандемијата на новиот коронавирус. Додека некои церемонии се…

Нивес Целзиус во секси долна облекаШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Нивес Целзиус во секси долна облека

Нивес Целзиус повторно објави провокативна фотографија на својот инстаграм профил. Овојпат таа позира во својот кревет во долна облека, за…

Темпера го промовираа новиот сингл „Дојди“Музика и филм

Темпера го промовираа новиот сингл „Дојди“

Позитивни, енергични и со полно срце македонскиот музички бенд „Темпера“ повикуваат на „весел исход и неконтролиран бој“ како одговор на…

Пилатес вежби за затегнувањеЗдравје и Фитнес

Пилатес вежби за затегнување

Лошиот избор во исхраната во вишокот слободно време, како и недостатокот на вежбање, сега се прилично видливи кога станува збор…

Медитеранот како инспирација за новата колекција на ChanelМода и убавина

Медитеранот како инспирација за новата колекција на Chanel

Поради сегашната пандемија на коронавирус, дури и најголемите модни куќи ги откажаа презентациите на нивните колекции , кои првично требаше…

Рафаел Надал купи луксузна јахта#Убав живот

Рафаел Надал купи луксузна јахта

Познатиот тенисер Рафаел Надал купи луксузна јахта, која му беше доставена минатата недела во Мајорка, а сега имаме можност да…

За Меси ниту еден тим не е како Севилја!Спорт
Клиент

За Меси ниту еден тим не е како Севилја!

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, е страв и трепет за противничките одбрани, а за тоа најдобро говори неговата статистика. Аргентинецот на…