Таа е првиот модел кој се фотографираше за Vogue без шминка

Таа е првиот модел кој се фотографираше за Vogue без шминка

Еден од најплатените модели на светот, Жизел Бундхен, е на најновото издание на списанието Вог. Ја краси насловната страница без никаква шминка на нејзиното лице.

Триесет и еден годишниот модел Жизел стана првиот супермодел кој се фотографираше без шминка за „модната библија”.

Како што пишуваат британскиор Гламур, Жизел само се стилизирала и му дозволи на Џејми Хавкесворд да ја фотографира во нејзиниот дом.

Sunday early morning with no hair, no makeup at home for @vogueitalia. Thank you @jamie.hawkesworth @gb65 @efarneti and Richard Mason ( nice chatting with you on skype 😊) Domingo cedinho em casa sem maquiagem ou cabelo feitos para Vogue Itália.

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele) on