Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ доби ќерка!

Еден од најдобрите светски тенисери, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена го добија своето второ дете.

Сопругата на Новак се породила во саботата во Монте Карло, на свет донесе девојче кое го доби името Тара.

Новак и Јелена на 21.октомври 2014 година го добија своето прво дете синот Стефан.