Супермоделите со и без шминка

Супермоделите со и без шминка

Тие се совршени и не оставаат без здив со нивното тенко тело и прекрасно лице. Сепак, понекогаш се прашуваме дали имаат некој вид физичка мана или барем лош ден за фотографирање, кога не изгледаат најдобро? Одговорот, се разбира, е да!

Погледнете како дури и најубавите жени во светот имаат лош момент пред објективот:

Каролина Куркова

Кејт Мос

Адриана Лима

Кејт Мос

Клаудија Шифер

Наталија Водианова

Наоми Кембал

Памела Андерсон

Гизел

Хелена Кристенсен