Streetstyle инспирации за впечатливи и удобни летни моменти

Streetstyle инспирации за впечатливи и удобни летни моменти

Летните стилски аутфити бараат релаксација и флуидност, затоа ви предлагаме да се фокусирате на светлите бои и лесни материјали. Летните комбинации се посебни по тоа што се многу опуштени. Се разбира, за да ја постигнете споменатата модна насока што е можно побрзо, помошта на вашите омилени модни блогери е секогаш добредојдена, а ние сме сигурни дека на овој начин ќе ја разбудите вашата креативност.

Оваа летна сезона се носи се, од лелеави фустани, па сè до тие мини тесни кратките. Освен фустаните, не се откажуваме од омилените здолништа и шорцеви што сакаме да ги комбинираме со едноставни топови или памучни маици. 

Во продолжение подготвивме неколку инспиративни комбинации за топлите,летни денови кои се пред нас.