Штербик е играч на колото во ЛШ!

Екипата на Вардар  претходниот викенд кога и одржа лекција на Барселона во Лигата на шампионите на мечот посебно  блескаше голманот Арпад Штербик.

Наградата за тоа стигна веднаш и тој се најде во најдобрите седум за петтата рунда во елитното натпреварување, а пак денеска ЕХФ објави оти првиот чувар на мрежата на „црвено-црните“ е прогласен и за играч на колотo.