Соња му прати јавна порака на Аца Лукас

Разводот на Аца Лукас и Соња Вуксановиќ повторно привлече големо внимание на јавноста откако познатиот пејач овој викенд е оптужен дека физички ја нападнал својата сопруга.

A post shared by Sonja Vu (@sonjavu) on

Пејачот веќе проговори за овој инцидент, откривајќи дека го признал нападот бидејќи на тоа би приморан, а сега се огласи и Соња.

Соња прати јавна порака на својот поранешен сопруг, објавувајќи фотографија на Инстаграм, која без сомнеж беше наменета за Лукас.

Лукас од друга страна вети дека ќе ја раскаже својата страна на приказната на прес конференција која е закажана за вторник попладне.