Софија Лорен е гламурозна дива во Саутхемптон

Софија Лорен е гламурозна дива во Саутхемптон

Софија Лорен беше главна ѕвезда на церемонија по повод крштевањето на луксузниот крузер MSC Bellissima.

Италијанската дива, која годинава ќе го прослави својот 85. роденден, изгледаше фантастично во гламурозен долг фустан и блескав накит.