Славниот пар по втор пат станаа родители!

Славниот пар по втор пат станаа родители!

Криси Тајген, убавата американска манекенка открила дека пристигнал најмладиот член на нивното семејството.

Манекенката која е во брак со пејачот Џон Леџенд по втор пат стана мајка, а оваа вест таа ја соопштила на нејзиниот Твитер профил.

“Некој пристигна”, шеговито напишала Криси со емотикони од прегратки и шишенца млеко, а Леџенд ја ретвитнал нејзината објава.

Славниот пар од 4-годишниот брак ја имаат ќерката Луна, а сега имаат принова во семејството. Познатите личности брзо почнале да им испраќаат честитки по пат на интернет, во кои напишале најубави желби за новороденчето, но и за среќните родители.

Обожавателите на славниот пар биле тотално изненадени од оваа вест затоа што не го очекувале бебето сè до крајот на јуни.

“Го очекуваме бебето напролет. Ќе ти кажам – во јуни”, изјавила Тајген во емисијата на Елен Деџенерис во февруари.

Дали бебето е порано родено или манекенката ја криела точната информација за да може да се породи во мир сè уште не е познато.