Симеоне:Роналдо е најдобар во светот

Симеоне:Роналдо е најдобар во светот

Тренерот на фудбалерите на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, им го честитал пласманот во четврт-финалето во Лигата на шампионите на Јувентус.

Јувентус, синоќа, предводен од Кристијано Роналдо, го победи Атлетико 3:0 и ја анулира предноста од два гола, по првиот меч.

Морам да им честитам. Одиграа многу подобро. Не бевме ние толку лоши колку што тие беа добри. Заслужено минаа понатаму. Нивната најголема снага е способноста да вршат притисок во текот на целиот меч, ние немавме одговор на таквата игра – рекол Симеоне.

Головите за старата дама ги постигна Кристијано Роналдо. Откако го постигна третиот гол, Португалецот се фати за м……а, нешто слично направи Симеоне на првиот меч.

Роналдо е најдобариот во светот! Не му е прв пат да одигра вака во важен натпревар. Што се однесува до прославата, виде што направив јас на Ванда, сега и тој сакаше да покаже каков каратер има – заклучил Чоло.