Шведска вчера го сруши студиото на Еуроспорт

Шведска вчера го сруши студиото на Еуроспорт

Фудбалерите на Шведска вчера во Милано одигра 0:0 со Италија во плеј-офот за СП.

По завршувањето на дуелот почна прославата и при тоа настрада мобилното студио на Еуроспорт.