Шведска ја победи Италија со 1-0

Шведска ја победи Италија со 1-0

Шведска со 1-0 ја победи Италија во првиот натпревар од баражот за Светското првенство во Русија.

Голот за Швеѓаните го постигна Јакоб Јохансон.

Реваншот е закажан за понеделник 13 ноември.