Што мислат глумците на Game of Thrones за секс сцената?

Иако, до минатата сезона, приказните за ликовите од популарната серија Game of Thrones не се испреплетуваат, последната епизода нè изненади со љубовната сцена.

Кит Харингтон и Емили Кларк ја коментираа оваа впечатлива сцена чии актери се.

Емили призна дека била вознемирена за време на снимањето на жешката сцена. Таа рече дека нивната сцена, актерите, е чудна, особено поради тоа што нивните ликови се во фамилијарно сродство.

„Мислам дека и двајцата знаат дека грешат, мислам дека и двајцата знаат дека тоа ќе предизвика проблеми, но токму кога чувствувате нешто силно за некого и кога ќе ги поминете сите овие работи заедно, мислам дека е неизбежно да завршите во кревет. Не е можно да се спречи тоа да се случи ” – додаде актерот.

Питер Динкли, кој го игра Тирион Ланистер во серијата, рече дека овој момент е опасен за сите кои се вклучени.

„Сигурен сум дека е добро за двајцата во тој момент, но не можете ни да почувствувате олеснување поради нешто што треба да биде убаво. Мислите дека “тоа не е добро”, треба, но тоа не е. Тоа е “Игра на тронот”, има долга историја на романса која не завршува добро во ова шоу “.

И актерот Ајзак Хемпстед признава дека е загрижен за последиците од откривањето.