Што е Бамби поза и зошто жените се луди за неа?

Што е Бамби поза и зошто жените се луди за неа?

Новиот тренд во позирање кој ги полуди многу девојки е наречен”Бамби поза”

Оваа поза инспирирана е од Бамби, најпознатата срна на светот, а подразбира да седнете на своите стпала и да ги свиткате нозете  и да застанете на колена.

Популарните модни блогерки и модели како Бела Хадид на својот Инстаграм профил на големо споделуваат фотографии од летувањата со оваа поза.

Испробајте и вие, сигурно ќе бидете воодушевени од резултатот.