Шерон Стоун позира во бикини

Шерон Стоун позира во бикини

Шерон Стоун влезе во седмата деценија од животот и продолжува да привлекува внимание со својот изглед. 

Актерката го прослави својот 62-ри роденден во март, а во најновите објави на Инстаграм, таа позираше во бикини и ги воодушеви обожавателите.

Шерон доживеа мозочен удар во 2001 година на само 43 години, нејзината кариера се распадна, проследена со финансиски колапс и распадот на нејзиниот брак.

Поради сето ова, таа исто така се борела со прифаќање на сопственото тело и стареење.

View this post on Instagram

keepin my head together

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on