Северина во ново секси издание

Северина во ново секси издание

Северина се подготвува за својата турнеја „The Magic Tour“ која ќе започне со настап во сплитската Спаладиум Арена.

Најавила голем спектакл со 16 танчери, 15 музичари и симфониски оркестар.

Таа на своите следачи на Инстаграм им се пофали со новиот изглед кој го избрала за турнејата.

Северина на фотографијата позира во црн чипкаст корсет и црни жешки пантолони, а на нозете има мрежести чорапи и вртоглаво високи потпетици.

„Подготвена за шоу“, напишала заедно со објвата која за еден час добила преку 8.000 допаѓања.

Пријателите и порачале дека едвај чекаат да ја видат на нејзината турнеја како и дека е најдобра и најубава.

„Едвај чекам“, „Те сакам, задекогаш“, „Прекрасна“, „Северина – најубава од Бомбај до Берлин“, „Се гледаме во Љубљана“, „Прекрасна си“, „Северина ти си една од најдобрите пејачки на Балканот и пошироко“, „Бомба си“ – беа само дел од коментарите.