Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капење

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капење

Популарните сестри Кендал и Кајли Џенер повторно привлекуваат внимание со дизајнерските подвизи , а во пресрет на летото, подготвија нова колекција на костими за капење.

Цените на костимите, дводелни и едноделни се од 60 до 150 долари.

Својата прва колекција на костими Кендал и Кајли ја дизајнираа во 2016-та година кога го освоија вниманието на јавноста со серија промотивни фотки од плажа. Како што рекоа, инспирација нашле во калифорниските корени.

Колекција Kendall + Kylie” за 2018 е мешавина од спортски стил и гламур.