Серена Вилијамс објави слика од ќеркичката

Серена Вилијамс објави слика од ќеркичката

Серена Вилијамс на своите фанови им приреди изненадување. Таа сподели слика од нејзината ќерка.

Познатата тенисерка ја донесе на свет својата ќерка на 1-ви Септември оваа година.

Овој месец таа се породи и доби ќерка, но сега конечно го сподели нејзиното име. Серена и нејзиниот сопруг Алекс Оханиан и дале име на својата ќерка според ко-сопственичката на Редит.

Запознајте ја Алексис Олимпиа Оханиан Џуниор, напиша Вилијамс под сликата.