Селма Хаек е горда на својот изглед

Селма Хаек е горда на својот изглед

Мексиканската актерка тоа го докажа и со објавување на фотографии на својот профил на Инстаграм.

Селма со сопругот и децата новогодишните и божиќни празници ги мина на егзотичните Кариби, од каде објави неколку фотографии од плажа.

Атрактивната актерка  е облечена во костим за капење од еден дел кој совршено и прилега на нејзината складна фигура, која успева да ја одржува и денеска.

„Имам повеќе од 50 години, зошто треба да изгледам добро? Веќе го имам својот маж, но не сакам за го загубам. Најлошиот дел од стареењето се очите. Не мислам на борите, туку на самите очи. Сега веќе не можам да читам без очила, изјавила салма во една прилика.

View this post on Instagram

#zen

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

View this post on Instagram

#nature #naturaleza

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on