Селена Гомез во новиот филм на Вуди Ален

Селена Гомез  во новиот филм на Вуди Ален

Селена Гомез повторно дел од Холивуд. Таа ќе има улога во новниот филм на режисерот Вуди Ален, чија што содржина и наслов се уште не се познати. 

Убавата поп-пејачка, е и поранешна Дизни ѕвезда која имаше улоги во филмовите „Spring Breakers“, „The Fundamentals of Caring“, „Behaving Badly“ и „Getaway“. Последниот филм на Вуди Ален беше Cafe Society, а наскоро се очекува и премиера на неговиот нов филм Wonder Wheel, на њујоршкиот филмски фестивал во октромври оваа година.